Банки, яким не довіряють

У березні було оприлюднено списки "народної недовіри", виголошені лідером партії малого та середнього бізнесу України Ярославом Місяцем.

Перше місце за рівнем недовіри бізнесмени віддали… Національному Банку України! Основними причинами такого рішення стали: "заморожування" депозитів, підвищення (у квітні минулого року) облікової ставки по кредитам для комерційних банків з 10% до 12%, непрозоре використання кредиту МВФ, організція фактично неконтрольованих взльотів та падінь курсу гривні, видача коштів на рефінансування "обраним" банкам, а також те, що НБУ зобов"язав банки переоцінити заставне майно.

Друге місце за недовірою зайняв Укрсиббанк

Потім ідуть «Укрсоцбанк», «Дельта Банк», «Надра Банк», «Альфа-Банк», «ОТР-банк», «Кредобанк» і «Правекс-Банк».  

Долар падає, фондовий ринок росте

У світі знову знижується курс долара. Він продовжує дешевшати щодо євро.

Прогнози щодо курса долара стосовно євро читайте тут.

В Україні долар також дешевшає. Як на міжбанку, так і в обмінниках.

Прогнози щодо курсу долара в Україні читайте тут.

При цьому фондові ринки світу починають рости, відігруючи повільно, але впевнено своє тривале падіння.

Прогнози щодо розвитку подій на світових фондових ринках і ПФТС читайте тут

Як швидко повернути депозит

В Україні з"явився інтернет-майданчик, де всі охочі можуть повернути депозит шляхом обміну його на "живі" гроші у позичальників того ж банку.

На сайті, що працює за принципом інтернет-дошки, сходяться вкладник банку, який бажає продати депозит, і позичальник того ж банку, який готовий купити депозит з дисконтом.

Вартість депозиту залежить від кількох факторів:

— "проблемності" банку і ставлення людей до нього,

— валюти і розміру вкладу,

— терміну закінчення договору та ін.

На даній біржі щоденно в розділі "Індекси депозитної біржі" поновлюються дані по максимальним знижкам на депозити проблемних банків. Зокрема, у середу вклади у банку Надра можна було придбати зі знижкою 41%, в Укрпромбанку — 35%, в банку Київ — 31%.

Ця послуга для вкладників з сумою депозита до 10 тис. дол. (80 тис. грн.) — безкоштовна. Контактні дані таких людей перебувають у відкритому доступі. Для вкладників з більшими сумами пропонується скористатися послугами посередника з сумою комісійних у розмірі близько 2,5% від загальної суми.

Всі деталі і адресу біржі шукайте тут.

Родовід Банк стане державним

Акціонери "Родовід Банка" ухвалили рішення про передачу у власність держави не менш ніж 50% +1 акція уставного капіталу.

Крім того, акціонери розраховують, що держава викупить акції додаткової емісії банка в обмін на державні облігації України.

Подробиці тут