Нацбанк дешево продає долари

Нацбанк вирішив заспокоїти населення і знизити темпи скупки доларів в обмінниках, щоби гривня не девальвувала так, як це було минулого тижня.

Тепер Нацбанк продаватиме американську валюту для банківських позичальників за пільговим курсом — 7,9 грн/дол.

Сьогодні проходить перший аукціон з цільового продажу доларів комерційним банках для подальшого перепродажу населенню.

Детальнішу інформацію можна знайти тут.

Як погасити валютний кредит гривнею

Клієнти Надра Банку, що взяли валютний іпотечний кредит у рамках кредитного пакета "Житлові рішення" та "Кредиту на придбання споживчої нерухомості", зможуть погасити його достроково з заміною валюти на гривню.

При цьому пільговий курс заміни валюти залежить від суми часткового дострокового погашення кредита — чим більше сумма, тим більш привабливий курс.

Судячи з дій керівництва банку, гроші потрібні їм як ніколи. Але чи матиме хтось із клієнтів достатньо коштів, щоб у теперішній час сплачувати кредити достроково?? 😉

Валютні депозити віддадуть

Виконувач обов"язків голови НБУ Шаповалов підтвердив, що Нацбанк не збирається забирати собі валютні депозити вкладників проблемних банків.  🙂

Раніше його колега пан Савченко озвучив думку про те, що доларові і єврові депозити проблемних банків не треба повертати вкладникам. Цим, за його словами, вдасться знизити рівень доларизації економіки України. 😉  

60 банків можуть заморозити депозити

Близько 60 українських комерційних банків сьогодні перебувають у стані, який незабаром вимагатиме від них введення тимчасової адміністрації Нацбанка. Відповідно, депозитні кошти населення в таких банках будуть заморожені орієнтовно на півроку.

На даний момент у таких банках проводиться перевірка фінансового стану, за результатами якої вони можуть бути вимушені звернутися до Нацбанку з проханням ввести тимчасову адміністрацію.

Сьогодні крім вже семи банків, в яких введена тимчасова адміністрація, ще вісім не видають депозити населенню.

Докладнішу інформацію читайте тут

Квартири в Києві будуть коштувати $20 тисяч

За інформацією ріелторів, у Києві зараз купують менш, ніж 200 квартир на місяць, тобто майже нічого. Але ціни поки що впали не максимально — найнижчий рівень падіння очікується під кінець осені цього року.

За прогнозами продавців нерухомості, ціни ближче до осені знизяться ще — на 20-25% від теперішніх мінімальних. А це з 1,4-1,5 тис. дол. за 1 кв.м. до 1,2 тис. дол.

Якщо у вас зараз є валюта, то варто купувати квартиру сьогодні — ріелтори кажуть, що асортимент пропонованих квартир зменшується. Продавці просто-напросто знімають квартири з продажу. Напевно, планують здавати в оренду.

Якщо ж доларів у вас нема, то варто чекати — курс долара має знизитися. Принаймні, у всьому світі спостерігається така тенденція. США надрукували цих доларів аж занадто багато. 😉

Більш докладні розрахунки і прогнози в цифрах можна прочитати у цій статті.

Список банків, що не видають депозити

Все більше банків не видають своїм вкладникам депозити навіть тоді, коли термін депозиту вже вичерпано. Деякі з них автоматично продовжують термін використання депозиту, інші — просто посилаються на відсутність готівки у відділенні.

На загал, повернення депозиту залежить від відділення, суми вкладу, наполегливості вкладника, валюти депозиту. Доларові депозиті не видають майже ніде.

Нагадаю, що за кілька днів до закінчення терміну депозиту треба прийти до банку і повідомити, що ви будете забирати гроші. Краще зробити це в письмовій формі.

Між іншим, не дивуйтеся, якщо відсоток по депозиту виявиться нижче, ніж обіцялося — деякі банки ввели комісію за отримання депозита — 1,5-3%.

Повний список банків, які не видають депозити, можна знайти тут.