Конфіскований завод — дешевше квартири

Шукаючи інформацію про купівлю конфікованих банками залогових автомобілів, я з"ясувала, що зараз можна купити готовий бізнес, і то досить дешево!

Молокозавод можна придбати у банка за 300 тисяч гривень — судячи з усього, саме стільки бракує позичальнику кредита, який (кредит), вочевидь, брався на модернізацію та розвиток підприємства.

Звісно, на завод не всім вистачить грошей, але купити пекарню за 10 тисяч гривень, або кафе за 20 тисяч зможе більше людей.

Досить непогана інвестиція, коли гроші є, а довірити їх банкам не хочеться? 😉

Перелік банків, які пропонують такий конфіскат, з прямими посиланнями на веб-сторінки банків є ось за цією адресою.

Чому Газпрому були вигідні збитки?

На думку єкспертів енергетичного сектору, у дні "газової війни" Росії просто бракувало газу.

Газпром не міг утримувати тиск водночас на трьох магістралях — головних експортних напрямках: "Ямал-Європа", "Південний потік" та український напрямок. Зупинити постачання газу вирішили через Україну, щоб "вбити відразу двох зайців" — економічного й політичного.

Це все було потрібно для того, щоб не визнавати публічно, що газа недостатньо і умови договорів про експортні поставки можуть бути невиконані.

Більш детальний аналіз ситуації читайте тут.  

Як розрахувати ринкову ціну на газ

Ринкова ціна на газ, про яку кілька тижнів сперечалися уряди Росії та України, може бути визначена кількома способами. Причому для кожної країни Газпром рахує її по-своєму.

Проте є два загальноприйнятих способи розраховувати ринкову ціну.

Один з них полягає в тому, що ринкова ціна на газ (за аналогією з цінами на нафту) — це біржова ціна. Біржі, які торгують газом, публікують ціни, по яким газ торгується з поставкою "зараз" (спотові котракти) й "у майбутньому" (фьючерсні контракти).

Другий спосіб — використовувати формулу в прив"язці до вартості нафти. Тут діє принцип: газ дешевшає через 6-9 місяців після того, як подешевшала нафта.

Біржові ціни на газ, а також повну формулу розрахунку ринкової ціни, яку використовує Газпром, можна побачити тут

Де купити конфіскат — залогові авто

Українські банки вже розпочали розпродаж конфіскату — залогових авто, які неплатоспроможні позичальники віддали банку.

На сьогодня 13 банків реалізує такий "конфіскат".

Список банків з прямими посиланнями на сайти з інформацією про авто, що продаються, можна прочитати тут

 

Банк Причорномор»я визнав проблеми

Дніпропетровський банк "Причорномор"я" має суттєві проблеми з платоспроможністю. Тому Нацбанк наполегливо рекомендує його клієнтам відкривати рахунки в інших кредитно-фінансових установах.

Докладніша інформація тут

Європа платить за газ менше України!

Європейські країни платять за газ менше, ніж Медведєв вимагає від України.

Газпром хоче, щоб Україна платила 450 дол. за 1 тис. кубометрів у першому кварталі 2009-го року.

В цей самий час європейці в цьому році платитимуть менше 400 дол. за 1 тис. кубометрів. 

Зокрема, Німеччина платить 290 євро. Угорщина — 420 доларів. Білорусь — 200 доларів за 1 тис. кубометрів.

Детальніше читайте тут. 

ПІФи зроблять прибутковими

Президент підписав закон "Про внесення змін до закону" Про інститути спільного інвестування (ІСІ; пайові та корпоративні інвестиційні фонди) ", що дозволяє продовжити термін роботи закритих пайових інвестиційних фондів (ПІФ) у випадку падіння за рік вартості їх чистих активів більш ніж на 20%. 

Аналітики вже заявили, що цього часу може бути достатньо, щоб вивести ПІФ на рівень прибутку. 

Цей закон, який набере чинності 13 лютого, змінить систему диверсифікації активів ІСІ, дозволяючи фондам розміщувати до 50% коштів на депозитах і в державних цінних паперах, повністю розпродавши акції. Фонди також зможуть вкладати до 100% коштів в акції та облігації, що дозволить створювати спеціалізовані ПІФ. 

У законі прописано, що фонд повинен інвестувати гроші клієнтів протягом трьох тижнів, а інвестори закритих та інтервальних фондів можуть продавати сертифікати один одному.