Банкірам заборонять забирати квартири

Вчора Верховна Рада прийняла (поки лише в першому читанні) законопроект №3459-1 "Про захист майнових прав громадян в період виходу економіки України зі стану фінансової кризи".

Згідно законопроекту, банкам хочуть заборонити забирати житло у людей, які придбали його в кредит, але не можуть цей кредит виплачувати. Щоправда, лише за умови, що людина, яка взяла кредит на квартиру, саме у цій квартирі і проживає.

Щодо того, коли ж можна буде це житло все ж таки забрати, то така нагода буде можливою лише після виходу України з кризи, що має бути підтверджене відповідним рішенням Верховної Ради України. 😉 

Долар під забороною

Не думаю, що у когось з банківських позичальників ще могло лишатися бажання брати кредити, а надто в валюті. Втім, НБУ вирішив, про всяк випадок, геть відбити у банків бажання видавати валютні позики.

А що стосується тих платників, які вже встигли отримати валютні кредити, то більшість з них виплатити їх не зможуть. За оцінками Секретаріату президента, при курсі долара, який дорівнює 9 грн., 60% боржників, які взяли кредити в американській валюті, не зможуть повернути свої позики. 🙁 

Фінансова афера

Коріння фінансових махінаторів, що їх вже чимало є в Україні, тягнеться зі Сполучених Штатів.

Там лишаються найбільш досвідчені — ті, хто може "кинути" навіть великі банки й інвестиційні компанії. 😉

5 помилок, від яких трясе світ

Ерік Найман у своєму блозі пояснює, які саме дії ФРС США призвели до того, що останні років 10 відбувається у світі.

Було б добре, якби українська влада не повторювала цих помилок.

Але вона, на жаль, їх уже повторює. 😉

Долар дорожчає

Вчора американський долар на міжбанковському валютному ринку дорожчав.

Торги відкрилися на рівні 7,44/7,54 грн. /дол.

На момент закриття долар коштував уже 7,55/7,59 грн. 🙁

Ще один з таких виступів нашого "гаранта", і долар справді досягне 9 грн. 😉

Універсальні депозити

В цьому блозі і коментах до нього є дуже багато цікавої інформації по депозитах з вільним поповненням і зняттям коштів (які діють, як звичайний поточний картковий рахунок): які банки пропонують, відсоткові ставки (11-15% річних), умови і т.і.