Шарiат-банкiнг

Напевно, бiльшостi украiнцiв вiдомо про те, що у мусульман заборонено давати грошi в кредит пiд вiдсоток. Але не всi знають, як само банк у цьому разi заробить свiй прибуток.

Ось цiкава стаття, яка може у дечому пояснити цю ситуацiю — iсламський банк повинен отримати долю в бiзнесi, який вiн кредитував. Таким чином, якщо бiзнес буде прибутковим, банк також отримуватиме свою частку. 😉

Стаття

 

Вітаю з Днем Незалежності!

Всіх вітаю з Днем Незалежності України! 🙂

А з фінансами його пов"язати неважко: цього року ми знову бачимо військовий парад, який, в тому числі, потрібен для того, щоб обгрунтувати необхідність збільшити фінансування української армії. Тобто державний бюджет вкотре доведеться перекроювати. 😉

Україна відзначає 17-ту річницю Незалежності

 

Кредитів нема і не буде

Прочитала на сайті Української національної іпотечної асоціації, що у другому кварталі цього року зафіксований безпрецедентний спад видачі кредитів під заставу нерухомості. Якщо в січні-березні вітчизняні банки видали населенню кредити на суму 7,9 млрд. грн., то у квітні-червні було видано на 45% менше — усього лише 4,3 млрд. грн.

Усі провідні банки зазнають утрат. Укрсиббанк, Райффайзен і Укрсоцбанк, які входять до трійки лідерів іпотечного кредитування, дружно зменшують свою питому вагу на ринку.

Які ж причини? Серед причин банкіри називають ті фактори, про які я вже неодноразово згадувала. Наприклад, підвищення процентних ставок по кредитах, що обмежило кількість потенційних позичальників. Крім того, посилилися вимоги до відбору клієнта.

Банкіри стверджують, що пік кризи житлового кредитування ще попереду. Фінустанови поки не збираються ні зменшувати вартість своїх кредитів, ні спрощувати умови їхнього одержання. Винятком можуть стати лише деякі банки з іноземним капіталом.