Банкіри-блогери

Сьогодні дізналася, що і Ерік Найман (начальник управління інвестиційно-банківських послуг Укрсоцбанку) веде свій блог .

Публічність фінансових аналітиків не може не вітатися. 🙂 Хоча, я, коли читаю блоги банкірів та аналітиків, в першу чергу, думаю не про їхній піар, а про відповідальність, яку бере на себе людина, відкрито повідомляючи в інеті свою особисту думку з того чи іншого питання, яка може не збігатися з точкою зору тієї установи, де вона працює…

Напевно, досягнувши певного рівня в досвіді, можна відкинути всі умовності (включно з ніками, за якими зазвичай можна сховатися). 🙂

Банківська криза

2 beowolf і kaktyc

Банківською кризою називають проблеми банків, які можуть виникнути внаслідок:

неповернення наданих ними позик,

знецінення інвестицій,

втрати самих банків при термінових угодах тощо.

Але ці явища майже завжди збігаються з іншими кризовими процесами, найважливіший з яких — відплив депозитів. Люди з перелякузабирають гроші з банків, починають їх хаотично витрачати, і ціни стрімко злітають вгору.

Банкрутства окремих банків відбуваються не частіше, ніж банкрутства інших підприємств, але вони можуть мати більш негативні наслідки для економіки. Будь-яке значне банкрутство банку за принципом "доміно" може викликати ланцюгову реакцію банкрутств серед підприємств та банків, які тісно пов'язані між собою по лінії міжбанківського кредиту. (Хвилі банківських криз часто супроводжують загальні економічні кризи та загострюють їх. Разом з цим банківські кризи можуть мати більш-менш самостійний характер.)

Питання: чи виникне банківська криза, якщо всі позичальники в України (або принаймні більшість з них) не повернуть отримані кредити? Відповідь: звісно, так!

Питання: чи вдасться вам (нам, чи кому завгодно) переконати більшість людей, що взяли кредити, не віддавати їх? Відповідь: думаю, що ні. 🙂

Маю зауважити, що більшість кредитів (переважна більшість, тобто дуже багато) в Україні повертають. Не повертають кредити на мобільні телефони (бо їх беруть часто, не знаючи, скільки насправді доведеться заплатити відсотків — іноді 100-120%), не завжи повертають кредити на побутову техніку. Іпотека і кредити на авто майже завжди повертаються.

Не бачити нам кризи! А якщо вона таки станеться, то буде така інфляція і такий завал в економіці, що початок 1990-х нам видасться "гдитячою грою".))) 

Найкращі зі збиткових :)

На сьогоднішній день фактично усі відкриті пайові інвестиційні фонди є збитковими. Їхня дохідність щодня падає. Але є такі, які хоча б більш-менш тримаються на плаву, а є такі, які просто "летять у прірву" 🙂

Пропоную подивитися на "найприбутковіші", тобто найменш збиткові інвестфонди. Можливо, їхнє вміння не надто стрімко втрачати свої прибутки свідчить про професіоналізм керуючих директорів?.. А може є й інші фактори, наприклад, вміння вчасно і грамотно пояснити вкладникам, чому не варто забирати свої гроші з фонду, коли той показує від"ємний прибуток (тобто вміють грамотно вибудувати піар-стратегію).

Рейтинг відкритих пайових інвестфондів (приріст вартості (%), назва фонду, назва КУА):

1. -4,46, СЕБ фонд денежный рынок,  SEB Asset Management Ukraine.

2.  -6,72, Фонд украинских облигаций, Parex.

3. -8,56, Дельта — фонд денежного рынка, Дельта-Капитал.

4. -8,61, Владимир Великий,  Универ Менеджмент.

5. -8,94, СЕБ Фонд Сбалансированный,  SEB Asset Management Ukraine.

6. -9,99, Премиум-фонд индексный,  Сократ.

7. -11,55, Дельта — фонд сбалансированный,  Дельта-Капитал.

8. -13,25, Магистр — фонд сбалансированный,  Магистр.

9. -13,85, Ярослав Мудрый,  Универ Менеджмент.

10. -14,37, Украинский сбалансированный фонд,  Parex.

Два покоління

 Серія "Банки Франції".

HSBC

Це офіс HSBC в Парижі. Розташований у двох будівлях.

Defence

Це вже Дефанс — ділова частина Парижа. І центральний офіс Societe General здалеку.

Помітили, як відрізняється архітектура будівель у Парижі — центр і передмістя. 😉

Відповіді

Відповіді 2 beowolf і kaktyc .

Раніше банки давали кредити за умови маленької офіційної зарплати, але вимагали, наприклад, наявності значної суми на депозиті… Хоча, дивна логіка у цих банків: для чого ж мені кредит брати, якщо у мене є гроші на депозиті??? )))

Ще можна підтвердити свою платоспроможність, якщо принести довідку про високу зарплату дружини/чоловіка. Але може тоді і кредит на дружину оформити? Так буде простіше, як на мене…

Кредитна історія вашому банку буде цікава справді лише тоді, коли цю історію ви заробили саме в цьому банку (тобто якщо раніше брали у цьому ж банку кредит і повернули його…)

Гроші назбирати неважко на холодильник чи пральну машинку, але, знову ж таки, у тому разі, якщо у вас є стабільне джерело доходів. Якщо ж його нема, то доводиться брати кредит без довідки про доходи… І тут уже переплачувати по повній — до 90-100% річних іноді.

А зарплату в конвертах платять, як правило, у невеликих організаціях, які ще не заробили на виплату податків…)))

Невдала спроба

Серія "Банки Італії"

Carim

Банк "Карім" у Римі. (На стіні висить агітаційне оголошення на підтримку кандидата у мери, голосування за якого відбувалося наприкінці квітня.)

Intesa Sanpaolo

Цей італійський банк — "Інтеза" — нам теж відомий. Вони хотіли купити наш Укрсоцбанк, але тоді не зійшлися в ціні. Спроба виявилася невдалою. Тому Укрсоцбанк купила інша італійська фінансова група — Унікредит. А банк "Інтеза" купив собі "Правекс-Банк". Як у тому анекдоті: "Тоже неплохо". :))

Кримінал

Як відомо, зараз багато хто отримує зарплату не лише білу, а й сіру. 😉 Або зарплату в конвертах. Звісно, офіційний рівень зарплати (тобто "біла") може бути вельми низьким, а бажання отримати кредит у банку дуже високим. 🙂 В такому разі доводиться просити свого головного бухгалтера видати фіктивну довідку про те, що ваша офіційна зарплата у кілька разів вища, ніж це є насправді.

Такі довідки доводиться просити також і тоді, коли зарплата вся низька — хоч офіційна, хоч неофіційна. Хай вона при цьому буде хоч уся офіційна. 🙂

Головний бухгалтер не завжди хоче такі довідки давати… або й завжди не хоче. )) Він посилається на те, що за фальсифікацію документів його можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Простіше кажучи, посадити. 😉

Так от, хочу нагадати, що посадити за надання таких довідок можуть не лише бухгалтера, але й того, кому цю довідку було видано.;) Тому варто бути обережніше, особливо зараз, коли банки ускладнили процес отримання кредиту і вимагають довідки виключно про офіційні доходи. Якщо їм захочеться вашу довідку перевірити, тобто "накапати" на вас у податкову, ви можете мати великі неприємності за шахрайство.