Банківський словник

Виконуючи прохання до одного з попередніх моїх постів, продовжую Словник банківського працівника. 🙂

Аналітик — людина, яка ніколи не помиляється у власних прогнозах, оскільки завжди може довести, що саме цю ситуацію вона мала на увазі, а решту інших прогнозів, які виключають одне одного, видавала виключно для загального розвитку керівництва.

Бухгалтер — милозвучна транскрипція назви верхньої частини нижнього жіночого одягу. В банку згідно первинному покликанню виконує функції підтримки, формоутворення, надання необхідної повноти і достовірності, приховування дефектів з одночасним створенням ілюзії прозорості та природності.

Клієнтська політика — науково-популярний трактат з елементами фройдизму, що далеко обігнав у хіт-парадах такі стовпи людського розуму, як "Кама Сутра", "Піснь Пісень" Соломона, "Как чинити вплив на людей" Карнегі, Книгу рекордів Гіннеса та семитомну брошюру невідомого автора "Мистецтво дарувати подарунки".

Менеджер у банку — людина, достатньо розумна, щоб вести вашу справу, і достатньо мудра, щоб не мати власної.

🙂 

Авторозчарування

Бачу, автовласники зовсім засумували. Знайомі скаржаться, що в автосалонах не тільки не планують знижувати ціни на автівки (як обіцялося, після вступу України в СОТ ввізне мито знизили з 25% до 10% — і всі чомусь чекали, що автівки подешевшают саме на ці 15%. ага, ще чого!), а ще й думають підіймати їх восени. Крім того, траплялися випадки шахрайства при купівлі авто, коли запчастини для однієї іномарки давали у комплекті до іншої. 🙁

Ще я читала, наче росіяни склали список "Розчарування року" (автівки, продажі яких не виправдали сподівань), куди увійшли  FIAT Croma, мінівен від Merсedes, Cadillac BLS, Alfa Romeo 159, Honda Legend, Hyundai Verna, Skoda Roomster.

Цікаво, чи є в Україні такі розчарування? Невже у нас все змітається з автосалонів, щойно виставляється на продаж?:)

Зі свого боку можу додати, що ставки по банківських автокредитах теж рвонули вгору — піднялися на 2-6% з початку року в середньому. А деякі банки їх взагалі підняли, наприклад, з 13,5% до 26%. Тобто майже вдвічі! При цьому вимоги до позичальника стали більш жорсткими. Неофіційні доходи, зокрема, вже майже ніхто не хоче враховувати.

Банки Франції

Credit Lyonnais

А просто навпроти BNP Paribas — Credit Lyonnais, теж старий і шанований у Франції банк.

Credit Lyonnais

А це він поближче. 😉 Щоб краще назву роздивитися. І люстру у відчиненому вікні. :))

До теми Франції — як там загнобили маленькі затишні магазини з булочками .

 

Високі ставки по депозитах

Продовжуючи почату тему про підвищення ставок по депозитах, хочу поділитися такою інформацією:

Ощадбанк збільшив прибутковість по гривневих депозитах відразу на 4%. Трохи менше — на 3 процентних пункти — підвищив ставки по внесках у гривні Родовід Банк. «Надра» і «Фінанси та Кредит» стали виплачувати своїм клієнтам на 1,1–2,2% річних більше у гривні, доларах і євро. Не відстають від них середні й дрібні банки. Мегабанк, «Кредит-Дніпро» і Діамантбанк підвищили депозитні ставки за деякими програмами на 0,5–1,5%.

Одна з найвигідніших пропозицій — у Дельта Банку. Скориставшись програмою XXL, можна розраховувати на 18% річних у гривні й 13% — у доларах США. Але зауважу, що мінімальна сума внеску — 2,5 тис. грн ($500), строк — 1 рік. 😉

Поклавши гроші на депозит «Капітал» в Укрпромбанку, ви через рік одержите 15,5% у гривні і 11,9% у доларах США. Але мінімальний внесок тут більший, ніж у Дельта Банку — 5 тис. грн. ($1 тис.).

Високу прибутковість по депозитах у євровалюті також пропонують банки «Кредит-Дніпро» — 12,5% річних (вклад «Прогресивний»), «Надра» — 10,3% річних (програма «Мій вибір»), а також Універсал Банк — 10,25% річних.

Враховуючи, як підступно почав знижуватися курс долара, на фоні непередбачуваного євро… — краще зберігати гроші все ж таки у гривнях. 😉

 

Кредитів на житло не буде?

Українські банки уповільнюють видачу кредитів на житло. Деякі з них припинили видавати іпотечні кредити, інші — не видають їх у гривнях або доларах. Судячи з того, що серед тих банків, які поки не хочуть видавати кредити, є кілька великих, можна зробити висновок, що ця тенденція не випадкова, і може поширитися на більшу частину ринку.

Дивіться самі:

Укрсоцбанк і Укрсиббанк — не видають кредити на житло в гривні

ПриватБанк і Правекс-Банк — не видають кредити на житло в доларах США

Хрещатик, Укрінбанк, БІГ Енергія — взагалі не видають іпотечні кредити

При цьому в середньому по ринку відсоткова ставка по кредитам на квартири лише за два місяці (квітень-травень) піднялася на 2% по кредитам в гривні, на 0,25% — в доларах, на 0,5% — в євро.

Це вельме суттєве підвищення. 😉 Воно свідчить про те, що банки вирішили бути обережнішими з такими позиками.

Самі ж банкіри кажуть, що на міжбанківському ринку нема дешевої гривні. Наприклад, у квітні на міжбанківському ринку гривню можна було отримати аж під 40% річних! Ось чому банкіри і не хочуть віддавати її задешево своїм клієнтам…

З Днем Києва!

Вітаю усіх киян і зацікавлених осіб з Днем Києва! 🙂

Бажаю нашому місту процвітання і мудрого мера.

Між іншим, відразу зізнаюся, що попри те, що я пишу про банки, я не підтримую на цих виборах кандидатуру Василя Горбаля (він є "почесним" головою правління Укргазбанка). Бо не всі банкіри однаково корисні. ))

Дякую за розуміння. 😉

Усім гарних свят! 

Банки Франції (частина 5)

Центральний вхід BNP Paribas

Ось центральний вхід до BNP Paribas — з візерунковими гратами.

Там всередині можна навіть розгледіти якісь портрети — чи то видатних людей, чи то засновників банку (теж прирахованих до видатних осіб, я думаю 🙂 ).

BNP Paribas

Це загальний план банку — щоб можна було уявити розмах. 😉 Втім, це лише одна з двох будівель центрального офісу. 🙂

BNP Paribas

Тут можна краще роздивитися архітектуру будівлі.;) І зірочки, що "літають" над назвою (внизу дивіться). 🙂 

Відповіді на запитання

Відповідь 2 pianiga 🙂

Якщо йдеться про депозить коштами з якого ви могли би вільно користуватися, то, думаю, найоптимальніший вклад на сьогодні — "Відкритий" банку Кредит-Дніпро.
Дивіться самі: ставка — 18% річних з виплатою відсотків наприкінці терміну. Відсотки можуть бути нараховані на пластикову картку, яку вам відкриє банк.
Достроково можна зняти будь-яку суму без втрати вже нарахованих відсотків.
Відкрити цей депозит може будь-хто, мінімальна сума, яку треба покласти — 300 гривень.

2 cirdi

Ставки по кредитах виросли через три основні причини:

— Нацбанк вимагає більше грошей відкладати в резерви при видачі кредитів

— за кордоном криза і ніхто грошей не дає

— ставки по депозитах ростуть (інакше ніхто не покладе туди гроші при такій інфляції), а ставки по кредитах завжди мають бути вищі за депозитні — інакше банк нічого не заробить 😉

2 Гість 213.160.143.108

Вклади з капіталізацією відсотків — це вклади, по яких відсотки наприкінці кожного місяця додаються до основної суми. І потім по ним також нараховуються відсотки. 😉

А дізнатися всі умови можна, прочитавши договір, який треба вимагати в банку перед тим, як відкривати депозит. Якщо умови не сподобаються, то договір не підписуйте. 😉 🙂

Банки Франції (частина 4)

BNP Paribas

Ось так виглядає збоку вже знайомий нам BNP Paribas. Можливо, вам вдасться розгледіти дві маленькі рекламки на стіні знизу — вони схожі на ті, які ми звикли бачити в київському метро.

BNP Paribas

А це назва на самому даху цієї величезної будівлі. 🙂