Вкладайте у кредити!

Зараз все більше людей ставлять запитання: у чому зберігати гроші, щоби вони не знецінювалися від стрімких темпів інфляції? Відповідь проста — у кредитах!

Ясна річ, я маю на увазі автокредити та іпотеку, а також кредити готівкою під заставу нерухомості. Бо ставки по кредитах на товари, а також по кредитах готівкою без застави надто високі — вони інфляцію не перекриють. 😉

Інфляція з початку року склала близько 17% (якщо її темпи збережуться, то річний показник складе 40%) — ці дані я, між іншим, чула вчора у програмі "Однако" на ОРТ. Там, як завжди, розповідали про те, як сумно на Україні жити.:))) І в тому числі розказали про нашу інфляцію (це, до речі, був чи не єдиний правдивий, а не перекручений факт за всю передачу)))).

З такою інфляцією вигідно брати кредити на квартири (середня (реальна, тобто ефективна) ставка — 16,5% річних у гривні, 13,4% — у доларах), на авто (середня ставка — 18% річних у гривні, 14,2% — у доларах), готівкою під заставу нерухомості ( 17,5% річних у гривні, 14,2% — у доларах). Якщо відняти ці ставки від річного показника інфляції, ви якраз отримаєте той відсоток, який ви збережете, взявши кредит, у порівнянні з ситуацією, коли кредит ви не візьмете, а залишите гроші лежати рік у шухлядці. 😉

Nota bene: кредити краще брати (якщо ви все ж таки надумаєте це робити) саме зараз, адже, за прогнозами банкірів, до кінця року відсоткові ставки по довготермінових кредитах (а іпотека та автокредити саме до таких і належать) зростуть приблизно на 2% в середньому.

 

Історія про кредит

Коли українцям стане легше отримувати кредити? — Коли запрацюють у повній мірі бюро кредитних історій.

У багатьох країнах цілком нормальною вважається практика, коли всі дані про клієнта, який отримує позику у банку, передаються до бюро кредитних історій, що мають єдиний координований центр. Таким чином, приходячи у новий для себе банк з проханням про кредит, клієнт уже не повинен доводити свою платоспроможність і добрі наміри — всю інформацію про нього банк може отримати з Бюро.

В Україні ситуація із цим трохи складніша. Звісно, бюро кредитних історій у нас теж існують, і нещодавно створили єдиний центр інформації. Але. Далеко не всі банки бажають ділитися своєю інформацією про клієнтів. Причин цьому кілька. Одна з них — небажання розголошувати інформацію про гарних і сумлінних позичальників, адже банки бояться конкуренції з боку своїх суперників. Раптом клієнта переманять до їншої фінустанови? 🙂

Більше того, у нас клієнт має право не погодитися, щоб його банк передавав інформацію про нього до таких Бюро… Це взагалі цікавий факт, який мав би викликати підозру у банка, який надає кредит. Але ж не викликає. 😉 Банк і без того радий, що позичальник прийшов саме до нього. 🙂

Втім, при всіх "недоопрацюваннях" у цій сфері, варто пам"ятати, що Бюро кредитних історій у нас в країні все ж таки працюють. Отже, якщо Ви вирішили не сплачувати кредит, отриманий у якомусь банку, то до в"язниці Вас, може, і не посадять, але дані про цей неплатіж передадуть до Бюро. І після цього навряд чи Вам вдасться отримати кредит у якомусь іншому банку. Ось така печальна історія.

Я знаю приклад, коли люди змушені виплачувати кредит, наперед знаючи, що не отримають те, на що цей кредит брався. Один журналіст (заступник головного редактора одного з журналів фінансової тематики) свого часу взяв кредит на квартиру через сумнозвісну компанію "Еліта-Центр". Квартиру він, ясна річ, не отримав. А кредит виплачує досі, бо відмова виплачувати цю позику призведе до того, що людина зіпсує собі кредитну історію, і в майбутньому не зможе отримувати кредити…

Ось так, тому варто бути уважнішими — банки стежать за нами. 😉

 

Причини відмови у кредиті

Як зізнаються самі банкіри, основними причинами для відмови у видачі позики є такі:

1. Низька зарплата.

2. Неможливість підтвердити те, що насправді зарплата у вас висока (див. 1) — тобто "сірі" доходи, не підтверджені документально.

3. Недостатня вартість майна, яке передається банку для гарантії повернення кредиту.

4. Вік клієнта свідчить про те, що він не встигне самостійно виплатити позику (наприклад, для кредитів на квартиру, які видаються на довгий термін). Тут банкіри відштовхуються від загальної статистики щодо тривалості життя в нашій країні. 😉

5. Надання недостовірної інформації (всі дані, які ви передаєте банку, перевіряє його служба безпеки).

6. Невідповідність наданих документів законам України (наприклад, якщо квартира, на яку ви берете кредит, куплена, на думку банка, незаконно).

7. Негативна кредитна історія позичальника (про кредитні історії напишу потім в окремому пості, бо це цікавий момент).

 

Пляшка в заставу

Побачила цікаву замітку:

Паризький Муніціпальний кредит (це кредитна організація при мерії Парижа) вирішив розпродати з аукціону свої запаси вина.

Виявилося, що у Франції можна отримати кредит під заставу вина. 🙂 Всього Муніціпальний кредит може видати таких позик під 80 000 пляшок (стільки вміщує його сховище). Позики під вино для нього є способом гарантувати повернення кредиту, адже ціна вина високої якості постійно зростає. 😉 Це підтвердив аукціон у листопаді 2006 року — коли було продано пляшок на суму 1 млн. євро (удвічі більше, ніж очікували отримати!).

Звісно, у Франції кредити видаються переважно під дорогоцінні прикраси. А всього сховища Муніціпального кредиту містять 10 млн. об"єктів, які, між іншим, можна побачити у виставковому залі мерії.

Як і під всі ці речі, кредит під пляшки з вином можна взяти у розмірі до 50% від загальної вартості об"єкту.

Кредити під вино видають у євро під 8-14% річних. Контракт позики укладається на один рік, з правом подовження.

93% речей, які віддають в заставу Муніціпальному кредиту, все ж таки повертаються до позичальників. Решта — розпродаються з аукціонів. 🙂

Банкіри вже перебувають в очікуванні: чи буде виставлене на аукціон колекційне вино 1985 року Romanèe-conti, початкова ціна однієї пляшки якого — 5 тисяч євро? 😉

Цікаво, під який продукт українські банкіри давали би кредити з таким самим задоволенням?:))))

 

Анекдоти — to be continued :)

Мечты сбываются по остаточной стоимости…

_____________________________

Заходит в салон Bentley пролетарий в робе и сапогах, спрашивает:
"почём Bentley GT Coupe?",
ему: "250 000евр",
он: "а в кредит на год?",
ему: "25 000евр в месяц",
он: "а на два года?"
ему:"12 500евр",
он:"а на три года?",
ему:"может есть смысл взять машину подешевле?",
он:"смысл может и есть, но плита упала именно на такой"…

——————————————————

Завышая себе цену, помни об НДС…

 

Анекдоти

— Дорогие телезрители, — объявляет дикторша, — отодвиньте, пожалуйста, подальше от себя все тяжелые предметы, которые вам захотелось бы бросить в телевизор. Сейчас перед вами выступит министр финансов по поводу повышения налогов.

—————————————————————————————

 

— Послушай, а куда делся бедняга Билл? Что-то я его давно не видел.
— Как, разве ты не слыхал? Ему влепили три года за кражу автомашины.
— И зачем ему нужно было красть машину? Разве он не мог купить ее в рассрочку и не платить за нее, как истинный джентльмен?

———————————————————————————————-

 

Кредит оформлен на вас? – Нет, на холодильник.

Рейтинг кредитів на техніку

З кредитами на побутову техніку трохи складніше ніж із позиками на автівки чи нерухомість. І комісій додаткових більше, і страхуватися треба трохи частіше. Бо такі кредити часто-густо не повертають – от банкіри і змушені завищувати ставки, щоб «отримати своє » (навіть у разі неповернення частини грошей).

 

На сьогодні найдешевші кредити на товари у Морського транспортного банку (центральний офіс у них в Одесі). Заявлена ставка – 15%, одноразова комісія – 3%, а щомісячна – 0,79% (всі відсотки рахуються від загальної суми кредиту). Реальна ставка виходить на рівні 20,5% річних. Довідка про доходи потрібна.

 

Не набагато дорожчі кредити від Ощадбанку – реальна ставка 22% річних. Відтак можна назвати Експобанк – ставка 24% річних, одноразова комісія – 3,5% від суми. Реальна ставка – 30,5% річних.

 

Для порівняння – не найбільш вигідні умови кредитування побутової техніки у Дельта Банка: ставка – 24% річних (але щомісячна комісія, про яку рідко кажуть – 2,7% від загальнох суми кредиту), от і реальна ставка – 84% річних… Ще не дуже гарні умови у Правекса: ставка – 20% річних (але щомісячна комісія – 2,83% від суми, одноразова комісія – 2% від суми), Реальна ставка – 86,4% річних.

 

Тому думайте-гадайте… і запитуйте про додаткові комісії. 😉

 

Анекдоти

 

Сидит возле банка еврей и продает семечки. Подходит второй еврей:
— Ну, как бизнес?
— Очень даже неплохо…
— Может, денег одолжишь?
— Не могу…
— Как так?
— У меня договор с банком…
— Какой такой договор?
— Банк семечки не продает, ну а я — в кредит не даю…

 

————————————————————————

 

— У тебя счет в банке есть?

— Есть, но не в мою пользу!

————————————————————————————-

 

…В банке происходит ограбление. Налетчик, парень такой из себя молодой и симпатичный, быстро сгребает деньги в мешок, а касирша при этом улыбается ему и говорит:

— Можете не считать! Здесь ровно пятьсот тысяч долларов. Это также верно, как то, что меня зовут Аида, я живу на Ленинском проспекте, дом 86, квартира 117, телефон 322-32-23!

Анекдоти

Банкир — это человек, одалживающий вам зонтик, когда ярко светит солнце, и отбирающий его в тот самый момент, когда начинается дождь.

 

———————————————————- 

Украинский Нацбанк выпустил юбилейную монету номиналом "Одна минимальная зарплата".

——————————-

 

Еще 50 грамм инвестиций — и я недвижимость…

Рейтинг автокредитів

 

Подивимося, скільки коштуватиме кредит на нову іномарку терміном на 5 років (розміщую тут найбільш дешеві варіанти, які пропонують банки) в доларах. У доларах поки що кредити брати найвигідніше. 😉

 

Банк Арма – 12% ставка, перший внесок – 10%, одноразова комісія – 0,99% від суми кредиту. Щомісячних комісій нема. Реальна річна ставка – 12,39%.

Додаткові платежі: КАСКО – 4%, ОСАГО банк не вимагає (але не забувайте, що цей поліс вимагає закон!:)))

Оформлення договору застави – 0,1% від вартості авто.

Платежі при купівлі авто: держмито – 1% від вартості авто, пенсійний фонд – 3% вартості авто. Внесення до реєстру рухомого майна – 34 грн.

 

СЕБ Банк – 12,07% ставка. Перший внесок – 15%. Одноразова комісія – 1% от суми кредиту. Реальна ставка – 12,46%. КАСКО – 5% від вартості авто на рік. З ОСАГО – ситуація така ж сама.

Послуги нотаріуса – 400 грн.

Оформлення договору застави – 0,1% від вартості авто.

Платежі при купівлі авто: держмито – 1% від вартості авто, пенсійний фонд – 3% вартості авто. Внесення до реєстру рухомого майна – 34 грн.

 

Індекс-банк – 11,68% — ставка. Перший внесок не вимагають. Одноразова комісія – 2% від суми. Реальна ставка – 12,47%.

КАСКО – 4%, ОСАГО – 350 грн.

Послуги нотаріуса – 500 грн.

Оформлення договору застави – 0,1% від вартості авто.

Платежі при купівлі авто: держмито – 1% від вартості авто, пенсійний фонд – 3% вартості авто. Внесення до реєстру рухомого майна – 34 грн